Zoals sommigen op het forum al weten draaide mijn civic niet naar behoren. Ik zal hier het verhaal eens neertypen.
0-100 duurde (met de gsm gemeten) ongeveer 12 sec

De VTEC deed zijn uiterste best om te presteren en die hoorde je heel goed brullen, maar er waren geen prestaties die hiermee gepaard gingen. Na 4 maanden gewacht te hebben op mijn papieren en dan met dit probleem te zitten was ik dus behoorlijk teleurgesteld in mijn EE9. Maar gelukkig zijn er genoeg kenners die mij konden helpen
Ik had eerst met powerpete de timing van de motor nagekeken. We dachten dat deze niet 100% goed stond omdat de merktekens van de nokkenastandwielen niet 100% tegenover mekaar stonden. Ik ben hiermee dan naar garage Wuyts geweest waar Dries (bosmans) dit allemaal heeft nagekeken. De timing van de motor stond goed. Hier thuis ligt nog een B16a1. Daar hebben we de nokkenastandwielen ook van nagekeken en die stonden hetzelfde als mijn blok. Daar lag het dus niet aan.
Dan de blok dus maar testen. HondaNickx heeft een compressie- en lektest op mijn blok gedaan. De resultaten van deze testen waren héél goed, de blok verbruikt geen olie dus waren we nog niet bij de oplossing, maar we wisten wel dat het niet aan de blok zou liggen. Dokter Nick zijn volgende stap zou het vervangen van de uitlaatlijn zijn.
Toevallig had GDM Autoparts een uitlaat voor een EE9 liggen dus ben ik die gaan halen. Nog eens bedankt voor de super service Gerdy!! Vandaag hebben we deze gemonteerd en kon ik voor de eerste keer genieten van VTEC!! Mijne naftbak staat nu al op half dus ik heb goed genoten
Ik ben ermee naar Peter gereden en we hebben de test met de gsm nog eens opnieuw gedaan. Nu kwamen we op 7.8sec van 0-100 (op papier doet een stock EE9 7.3 sec). Ik weet ook wel dat dit geen exact juiste cijfers zijn, maar hij gaat nu écht goed vooruit dus ik ben wreed content.
Aan iedereen die eraan geholpen heeft om het probleem te vinden en op te lossen: ne hele dikke merci

Ik zal de passagierszetel eens vrijhouden voor jullie
