door HondaNickx » di 06 maart 2012, 22:23
Een B16b is een blokske met een hoog rod to stroke ratio en een over vierkant blok.Is dus een blokske dat zijn hoogste vermogen altijd in hogere toeren zal afgeven.
Een B16a /1 /2 met zijn ideaal rod to stroke ratio is eigenlijk een ideaal tussenin blokske zal ik zeggen.Maar is ook geneigt om zijn vermogen meer in hogere toeren af te geven vanwege het over vierkant blok weer.
Een b18c of B20 blok bv is het tegenovergestelde.Een B18c type-r blok is eigenlijk hellemaal geen blok om hoge toeren mee te draaien.(Ondanks dat honda dit toch vrij goed klaarspeeld)
Daarom compenseerd de B16B dit met een korte versnellingsbak zodat ge meer koppel krijgt per versnelling,en dus in uw powerband blijft in die hoge toeren.
Dunnere koppakking kan, maar veel ga je daar niet mee winnen .
Uw Statische compressie ben je niet veel mee, tis de effectieve die correct is .(Dus rekening houdend op welk hoogte boven de zeespiegel men leeft/rijdt)
Effectief is die compressie van 11:1 met de buddyclub pakking eigenlijk 10.89 :1 ongv.
Die koppakking bestaat wss. uit een 1 laags pakking .
Het gaat allemaal maar je hebt ook een pakje zekerheid dat weggaat ,honda gebruikt niet voor nix een 3 laags systeem.Wil je echt compressie winnen kan je best andere zuigers steken.Het stukje van 10.6-10.7 naar 11 :1 te winnen is in mijn ogen het niet waard tov de betrouwbaarheid van uw motorblok.Je kan ook je kop laten vlakken maar dit gaat ook weer ten koste van betrouwbaarheid.De klepzittingen zakken dieper ,en komen dichter bij de zuigers te zitten .Alsook de speling tussen zuiger en klep die minder en minder wordt.
De internals kunnen daar gerust tegen ,veel wordt er niet gewonnen kwa compressie.
Turbo of supercharger op dit blok zou eventueel kunnen maar begint al moeilijk te worden kwa benzine dan.
Aangezien 10:1 compressie en turbo al gene kattepis is zou ik je dat afraden .
Er is tegenwoordig ook geen 98 octaan meer te verkrijgen.
Het is allemaal 95 octaan met additieven.Enkele merken o.a BP ultimate verkopen nog 98 octaan.
Je hoeft niet altijd direct de compressie te verhogen , een leuke aftermarket nokkenas en in en uitlaat doen ook al veel aan het vermogen en koppel.